top of page

           ART YAPI PROJE

      ART YAPI PROJE markası ile ilk olarak 2013 yılında yapıların deprem dayanıklılığını arttırmak , teknolojik ve yenilikçi sistemler ile yapı sağlığının arttırılması ( güçlendirme ) alanında hizmetler vermek amacı ile sektöre girmiştir. Sektörde yenilikçi teknolojileri yurt dışında takip ederek yurt içine getiren ve burada başarı ile uygulayan şirketimiz kısa sürede özel ve kamu kurumlarının dikkatini çekmiş ve ileri yapı mühendisliği alanında takdir görerek sektörde öncü firmalar arasına hızlıca girmiştir. Yurt içindeki başarıları yurt dışında da fark edilen şirketimiz 2016 yılında yurt dışında da hizmet vermeye başlamıştır İngiltere, Amerika, Cezayir, Rusya, Sırbistan gibi ülkelerde hem güçlendirme alanında hemde genel taahhüt alanında birçok iş yapmış ve  işverenlerine teslim etmiştir. ART YAPI PROJE bu gün dünyanın 4 kıtasında 12 farklı ülkeye ve birçok şehire hizmet götürmüş ve aldığı tüm işleri kusursuz bir şekilde bitirmiştir. ART YAPI PROJE dünyadaki en kalabalık meydanlardan biri olan Leicester Square'de (Londra) bir yapının güçlendirme inşasını rekor sürede tamamlamış ve hizmete açmıştır. Daha sonrasında yüksek yapıların dış cephe sistemlerinin rüzgar ve deprem etkileri altında davranışları üzerinde analizler yapmış ve bu alanda da birçok projeye imza atmıştır. Ülkemizde Emaar, Çiftçiler Towers, Sea Pearl, Metropol İstanbul,Now Bomonti gibi birçok ultra lüks projede rüzgar ve depreme dayalı cephe sistemleri analizi yapmış ve projelendirmiştir.

 

        ART YAPI PROJE nin sektörde ilk olarak yaptığı hizmetler nelerdir ?

     ART YAPI PROJE yapı güçlendirme alanında tarihi yapıların yıkılmadan içlerindeki taşıyıcı sistemlerin yenilenmesini ( taşıyıcı sistem güçlendirilmeyip sıfırdan yenisi ile değiştirilerek - re construction hizmetimizi inceleyiniz ) ve buna bağlı olarak yapıda sıfır bir karoser uygulamasını ülkemizde ilk uygulayan firmadır. Bu uygulama ile istanbulun en büyük otellerinden birinin taşıyıcı sistemi tamamen yenilenmiştir. Yapı şuan istanbulun en sağlam binaları  adlı listededir.

      ART YAPI PROJE bir binanın yeni taşıyıcı sistem imalatı ile güçlendirilerek hidrolik sistemler ile zemin kat yüksekliğinin 3 mt arttırılması işini de Türkiye de ilk olarak yapmıştır. Yapı zemin katı mevcut halde 3 metre yüksekliğe sahip iken işlem sonrasında 6mt yüksekliğe sahip hale gelmiştir. Bu işlem şirketimizin  dünya çapında ses getiren eşsiz işlerindendir. 

 

     2017 yılında yurt dışı ve yurt içi projelerde kendini ispatlayan şirketimiz Türkiye'de Deprem Mühendisliğinin ilerlemesi adına SismoART markası altında daha önceki yıllarda araştırmasını yapmış olduğu sismik izolasyonlu yapı alanın sismik izolatörlü yapı mühendisliği yapmaya resmi olarak başlamış ve Türkiye'deki ilk sismik izolatörlü rezidans projesine statik dinamik analiz ve sismik izolasyon hesapları ve statik proje alanında imzasını atmıştır.

    

HAYDARPAŞA
EMAAR TOWER
vadi istanbul
levent life
seapearl_ataköy
vadi istanbul 2
kiptas-vaditepe-
eskişehir_şehir_hastahanesi
büyük yalı
simit-sarayi2
KAYIM_REZİDANS
METROPOLİSTANBUL
AAEAAQAAAAAAAAfhAAAAJDdlMWQ3NzI0LTY3NDgt
varyap-gap-metropol-1
metropol-istanbul_25940
TA_TabanliogluArchitects_Now_Bomonti_8-1

 

     ART YAPI PROJE Türkiye ilk olarak mevcut bir yapının altına 3 kat bodrum yapım işini Top-Down Construction tekniği ile tamamlamış ve teslim etmiştir bu işlem dünya çapında da mevcut yapıların altına op-Down Construction tekniği ile imalat yapılması alanında en büyüklerdendir. 

     ART YAPI PROJE 2018 yılında büyüyerek ART UNIVERSAL GROUP İNŞ. VE TİC. A.Ş. Bünyesine girmiştir. ART UNIVERSAL GROUP yurt içi ve yurt dışı alanında mühendislik tabanlı hizmet veren ve aynı alanda yatırımlar yapan bir grup şirkettir. ART UNIVERSAL GROUP bu gün dünyada 12 ülkeye ART YAPI PROJE ile hizmet götürmektedir. 

    

      ART YAPI PROJE Br ART UNIVERSAL GROUP ANONİM ŞİRKETİ markası olup yurt içinde ve yurt dışında ART UNIVERSAL GROUP güvencesi ile yıllardır mühendislik temelli yapı güçlendirme hizmeti sunmaktadır. 

Bizler için en büyük haz yıllardır güçlendirdiğimiz iki yüzü aşkın yapıda yaşamakta olan sevgili müşterilerimizin bizlere duydukları güvene  şahit olmamız  ve bizleri  memnuniyet ile anmalarıdır. Tüm ART ailesi olarak bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Muhammet HAYAL

İnşaat Mühendisi

Yönetim Kurulu Başkanı

bottom of page